آخرین مطالب

مطالب با کلید واژه گردشگری

 • گردشگری بالاخره صاحب شبکه می‌شود؟

  گردشگری بالاخره صاحب شبکه می‌شود؟

  پس از گذشت سال‌ها از کش و قوس‌های فراوان برای اختصاص شبکه‌ای به گردشگری، رییس سازمان صداوسیما این مأموریت را به شبکه شما ابلاغ کرده است. با این وجود این شبکه هنوز کاملا ماهیت گردشگری پیدا نکرده است و قرار است در روز ساعاتی را به این موضوع اختصاص دهد.

 • پلیس‎‎های انگلیسی زبان در یزد چه خواهند کرد؟

  پلیس‎‎های انگلیسی زبان در یزد چه خواهند کرد؟

  پلیس توریسم که برای نخستین بار در کشور با مشارکت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی در سال 1381 در یزد راه‎‎اندازی و پس از مدتی فعالیتش متوقف شده بود، با رایزنی‎‎های میراث فرهنگی مجدداً در بافت جهانی این شهر احیا می‎‎شود.

 • «ایران می‌خندد»

  «ایران می‌خندد»

  ۴۶ نفر از خبرنگاران و نویسنده‌های اسپانیا پس از یک هفته سفر در ایران، مهمان‌نوازی مردم این کشور را غیرمنتظره دانستند و آینده درخشانی را برای گردشگری ایران همچون اسپانیا، پیش‌بینی کردند. آن‌ها خداحافظی از این سرزمین و مردم آن را غم‌انگیزترین لحظه سفرشان، توصیف کردند.

 • قرار نبود فقط به پول فکر کنند

  قرار نبود فقط به پول فکر کنند

  «بومگردی» بیشتر از یک دهه است به ادبیات گردشگری ایران وارد شده، چالش‌ها و مخالفان زیادی، هم در چارچوب قانون و هم در جوامع محلی داشته اما سرانجام شاخ غول را شکسته و جایگاهش را در کشور تثبیت کرده است؛ خانه‌های سنتی که معمولا برای ارزان تمام شدن سفر و تجربه زندگی اصیل ایرانی پیشنهاد می‌شوند. از همین رو سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساخت دو هزار واحد از آن را هدف‌گذاری کرده، با این حال به نظر می‌رسد سناریوی این خانه‌ها دست‌خوش تغییراتی شده است.

 • میزان درآمد حاصل از عوارض خروج از کشور شفاف نیست

  میزان درآمد حاصل از عوارض خروج از کشور شفاف نیست

  بنا به برآورد انجام شده و با استناد به اظهارنظر جدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که سهم این سازمان از هر مورد پرداخت عوارض به‌جای ۴۰ هزار تومان مقرر شده ۱۷ هزار تومان بوده، تخمین زده می‌شود که این سازمان در ۶ ماه نخست سال‌جاری ۶۴ میلیارد تومان از این طریق کسب کرده است.

 • جنجال برای ۱۷ هزار تومان

  جنجال برای ۱۷ هزار تومان

  پس از گذشت شش‌ماه از اجرای قانون پرچالش عوارض خروجی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درحالی سهم خود را اعلام کرد که محاسبات سرانگشتی، از اعدادی متناقض و خارج از مصوبات دولت و مجلس پرده برمی‌دارد.

 • دستور رییس‌جمهور برای کنترل قیمت بلیت هواپیما چه شد؟

  دستور رییس‌جمهور برای کنترل قیمت بلیت هواپیما چه شد؟

  دو هفته از اعلام دستور رییس‌جمهور برای کنترل قیمت بلیت هواپیما می‌گذرد، اما طبق آنچه معاون گردشگری می‌گوید، به نظر می‌رسد تنها گام رو به جلو، تعیین سقف قیمت برای نرخ‌های رها شده‌ی شرکت‌های هواپیمایی بوده است که آن هم خیلی دقیق رعایت نمی‌شود.

 • بازار تهران

  بازار تهران

  «سر توماس هربرت» در سال 1108 قمری در دوره صفویه، در سفرنامه خودش بازارهای تهران را فاقد سقف توصیف کرد.

 • نقش گردشگری در کاهش فقر

  نقش گردشگری در کاهش فقر

  در اهداف توسعه پایدار هزاره، صنعت گردشگری امری مهم تلقی شده که می‌تواند در ریشه‌کن‌کردن فقر، ایجاد برابری جنسیتی، پایداری محیطی و مشارکت جهانی برای توسعه مؤثر واقع شود.

 • مجموع نتایج: ۵۱٦
 • صفحه ۱ از ۵۲