آخرین مطالب

هم افزایی دستگاه‌ها برای رونق گردشگری در 100 روستا

1

سرپرست معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها گفت: در سال جاری قرار است دستگاه‌های مختلف از جمله معاونت امور دهیاری‌ها در جهت رونق گردشگری 100 روستای هدف تلاش کنند.

هم افزایی دستگاه‌ها برای رونق گردشگری در 100 روستا

سعیدرضا جندقیان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه طرح‌هایی برای توسعه گردشگری روستایی تهیه کرده‌ایم، گفت: 464 روستای هدف در زمینه گردشگری مصوب هستند اما قرار است در سال جاری به 100 روستا از میان آن‌ها بپردازیم و براین اساس نیز جلسات مشترک بین دستگاهی در حال تشکیل است تا فعالیت‌های خود را بر 100 روستای مشخص شده متمرکز کنیم.

وی افزود: علاوه بر سازمان میراث فرهنگی و گدرشگری ، صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این روستاها تسهیلاتی می‌دهد و بنیاد مسکن هم در جهت بهبود شبکه معابر تلاش می‌کند.

جندقیان اضافه کرد: سازمان دهیاری‌ها نیز در صورت نیاز روستاها اعتباراتی را برای تهیه زیرساخت‌هایی از جمله پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی و حتی بهسازی مسیر  و راه دسترسی به جاذبه گردشگری تامین می‌کند زیرا جاذبه گردشگری برخی روستا در فاصله کوتاهی از آن قرار دارد ولی جاده مناسب برای دسترسی به جاذبه گردشگری وجود ندارد.

معاون سازمان شهرداری‌ها با بیان اینکه جاذبه هرکدام از روستاها برای ما مشخص است، خاطرنشان کرد: اعتبارات در این روستاها در زمینه های متنوعی هزینه می‌شود مثل ایجاد اقامتگاه‌های بومی‌گردی. البته تاکید شده که اعتبارات با توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی هزینه شود.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!