آخرین مطالب

مجوز پروازهای چارتری فقط برای تورها صادر می‌شود

1

وزیر راه و شهرسازی از محدود شدن مجوز پرواز چارتری برای مسیرهای گردشگری و زیارتی خبر داد.

مجوز پروازهای چارتری فقط برای تورها صادر می‌شود

به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی گفت: بخشنامه‌ای برای سازمان هواپیمایی کشور تهیه کردیم که طی آن این سازمان ملزم به سیستماتیک کردن شرکت پروازی و پرهیز از فروش بلیط چارتری خواهد بود.

او افزود: چارتری فقط برای مسیرهای گردشگری و زیارتی مجاز خواهد بود آنهم در قالب بسته‌های سفر، یعنی چارتر شامل هزینه پرواز، هتل و تورگردی هم می‌شود.

اسلامی افزود: مفاد این بخشنامه از اول بهمن لازم‌الاجراست. اگر اقدام خلاف بخشنامه رخ دهد با آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی  افزود: درخواست کردیم که هزینه‌ای بابت سرمایه در گردش به شرکت‌های هواپیمایی تخصیص داده شود.

اسلامی با اشاره به تسهیلات و حمایت‌های صورت گرفته از شرکت‌های هواپیمایی در امر نوسازی گفت: خوشبختانه روند نوسازی ناوگان، مستمر است و مرتب هواپیماهای مناسب دریافت کرده‌ایم.

او از تشکیل صندوق توسعه حمل‌ونقل به‌عنوان پشتوانه ناوگان حمل‌ونقل در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بودجه‌ای هم برای راه‌اندازی این صندوق پیشنهاد شد که منتظر تصویب آن هستیم این بودجه مبلغی حدود 19 هزار میلیارد تومان است.

اسلامی همچنین با بیان اینکه امسال اولین بار توانستیم به ناوگان حمل‌ونقل  در جهت نوسازی یارانه اختصاص و پرداخت کنیم  گفت: بحران‌های ناوگان حمل‌ونقل از عمده مسائلی بود که امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت زیرا در ماه‌های اخیر تضادی میان قیمت‌ها و هزینه‌های این ناوگان ایجاد شده بود

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

  • شرکت‌های هواپیمایی

    سفر زائران ایرانی به فرودگاه نجف "روی هوا مانده"

    فرودگاه نجف، مقصد و مبداء نیمی از پروازهای زائران ایرانی در سفر به عراق است که سازمان هواپیمایی ایران به خاطر افزایش تعرفه‌ها و عوارض گمرکیِ آن، در اقدامی اعتراض‌آمیز بر آن شده تا پرواز در این مسیر را به حالت تعلیق درآورد، تصمیمی که سفر زائران ایرانی را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!