آخرین مطالب

فرودگاه پیام استانداردهای لازم را دارد

1

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: فرودگاه پیام استاندارد لازم نشست‌وبرخاست هواپیماهای پهن‌پیکر را دارد.

فرودگاه پیام استانداردهای لازم را دارد

چندی پیش یک کارشناس صنعت هوانوردی اعلام کرده بود که فرودگاه پیام استاندارد لازم برای نشست‌وبرخاست هواپیماهای پهن‌پیکر را ندارد؛ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن رد این موضوع به خبرنگار سرویس هوایی تین‌نیوز، عنوان کرد: هیات دولت در سال 92 آیین‌نامه احداث، بهره‌برداری و توسعه از فرودگاه غیرنظامی را ابلاغ کرده بود و در حال حاضر نیز این موضوع جزو اسناد بالادستی است.

رضا جعفرزاده در ادامه اضافه کرد: قبل از اینکه یک فرودگاه بتواند مجوز بهره‌برداری را بگیرد؛ بازرسی‌ها توسط سازمان هواپیمایی کشوری انجام می‌شود و وقتی قابلیت و استانداردهای لازم تائید شد سازمان هواپیمایی اقدام به صدور مجوز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین الزامات برای یک فرودگاه؛ تناسب آتش‌نشانی، نجات فرودگاهی، سامانه‌های کمک ناوبری و سطوح پروازی است و پس از اینکه این استانداردها و الزامات احراز شد سازمان هواپیمایی کشوری مجوز نشست‌وبرخاست هواپیمای پهن‌پیکر را مصادر می‌کند و فرودگاه پیام از این موضوع مستثنی نیست.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

 • سازمان هواپیمایی کشوری

  ایران در وارسی پروازی فرودگاه‌ها خودکفا شد

  رئیس مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی گفت: طی ۹ ماه گذشته هواپیمای فلایت‌چک شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دست‌کم یک‌بار به تمام فرودگاه‌های کشور سرزده و دستگاه‌های کمک ناوبری آن‌ها را وارسی کرده است. اکنون می‌توانیم جشن خودکفایی ایران در وارسی پروازی فرودگاه‌ها و راه‌های هوایی آسمان ایران به دست متخصصان این کهن بوم را برپا کنیم.

 • فرودگاه

  تجهیزات روز دنیا در راه فرودگاه های کشور

  رئیس پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به لزوم به روزرسانی نرم افزارهای ایکس ری و گیت ری فرودگاه های سطح کشور گفت: به صورت جدی بدنبال تجهیزات روز دنیا برای فرودگاه ها هستیم.

 • رضا جعفرزاده

  نرخ بلیت اربعین تغییر نمی‌کند

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اعلام زمان تهیه بلیت هواپیما برای اربعین در آینده نزدیک خبر داد.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

 1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!