آخرین مطالب

سفر 65هزار زائر به عتبات عالیات در ایام نوروز

1

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: 65 هزار زائر عتبات عالیات نوروز 98 در قالب هزار و 750 کاروان به کشور عراق اعزام می‌شود.

سفر 65هزار زائر به عتبات عالیات در ایام نوروز

مرتضی آقایی با بیان اینکه 90 هزار زائر در اجرای طرح پیش ثبت نام در سامانه حج و زیارت اقدام به نام نویسی کردند، افزود: با توجه به اینکه اعزام های نوروزی تا 9 فروردین 97 ادامه خواهد داشت، 25 هزار زائر باقیمانده از مجموع ثبت نام کنندگان به تدریج از 9 فروردین به بعد به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه هزینه های سفر هوایی و زمینی متناسب با ارائه خدمات در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: زائران اعزامی در قالب بسته های پنج شب و 9 شب به همراه یک مدیر اجرایی و یک روحانی یا مداح به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

آقایی خاطرنشان کرد: به مشتاقان زیارت عتبات عالیات توصیه می‌کنیم به لحاظ پوشش های امنیتی و درمانی و نیز رعایت استانداردهای لازم طول سفر و اسکان فقط از طریق سامانه حج و زیارت ثبت نام کنند و تحت پوشش این سازمان اعزام شوند.

وی در خصوص کاهش هزینه های سفر نیز گفت: با توجه به اینکه قرار بود هزینه سفرهای هوایی و زمینی در ایام نوروز به ترتیب 20 و 11درصد افزایش یابد خوشبختانه با تلاش دست اندرکاران مربوطه و با هدف رفاه هرچه بیشتر مردم برای نخستین بار و کاهش هزینه‌ها، سفرهای هوایی پنج درصد و زمینی سه درصد افزایش یافته است.

حذف هزینه روادید

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص حذف هزینه صدور ویزای سفر به عتبات عالیات نیز گفت: با تلاش دست اندرکاران وزارت امور خارجه و با عنایت به سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق، هزینه صدور روادید حذف شد اما باید منتظر آیین نامه اجرای آن از طریق وزارت خارجه عراق و پس از آن از طریق سفارت عراق در ایران باشیم.

آقایی گفت: تا اجرایی شدن حذف هزینه روادید زائران باید مبلغ 50 دلار پرداخت کنند. قراربود حذف هزینه صدور روادید از 12 فروردین 98 اجرایی شود اما با عنایت به تعطیلات نوروزی این تاریخ به 17 فروردین موکول شد.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!