آخرین مطالب

رتبه چهارم ایران در کمیت تولید علم دنیا در حوزه نانو

1

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه امروز شورای معاونان این وزارتخانه، از موفقیت کشورمان در کسب رتبه چهارم کمیت تولید علم دنیا در حوزه نانو خبر داد.

رتبه چهارم ایران در کمیت تولید علم دنیا در حوزه نانو

دکتر محمد فرهادی در این جلسه گفت: براساس داده‌های پایگاه استنادی وب آف ساینس (آی .اس. آی) کشورمان در سال 2015 با تولید 5187 مدرک و پشت سرگذاشتن کره جنوبی، رتبه چهارم کمیت تولید علم دنیا در حوزه  نانو را کسب کرد.

۶ استاد ایرانی در فهرست یک صدم درصد دانشمندان برتر جهان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین گزارشی از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت وب آو ساینس ارائه کرد و گفت: با توجه به بروز رسانی سایت آی‌اس‌آی تعداد دانشمندان یک صدم درصد جهان مشخص شدند و نام شش نفر از ایران هم در فهرست  یک صدم  درصد برتر جهان به چشم می‌خورد.

وی افزود: تا سال قبل تعداد دانشمندان کشورمان در این فهرست 5 نفر بود که امسال به شش نفر افزایش یافته است.

دکتر دهقان از دانشگاه  صنعتی امیرکبیر ، دکتر گنجی از دانشگاه صنعتی بابل ، دکتر شیخ‌الاسلامی از دانشگاه صنعتی بابل، دکتر رضاپور از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر عباسبندی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و دکتر نیکنام از دانشگاه صنعتی شیراز شش استاد برتر ایرانی از فهرست دانشمندان پراستناد جهان هستند.

گفتنی است، ایران در سال 2012 رتبه 7،  سال 2013 رتبه 6، سال 2014 رتبه 5  دنیا را  دارا بود و در سال  2015 موفق شد رتبه چهارم  کمیّت تولید علم دنیا در حوزه  نانو را به خود اختصاص دهد.

فهرست یک صدم درصد دانشمندان برتر جهان توسط پایگاه استنادی وب آوساینس استخراج می‌شود و این در حالی است که فهرست دانشمندان یک درصد برتر جهان توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) استخراج شده و تعداد دانشمندان ایرانی یک درصد برتر جهان را 229 نفر اعلام کرده است.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!