آخرین مطالب

رتبه‌بندی قطارها؛ نیازها و انتظارات مشتریان چقدر شناسایی می‌شوند؟

1

تاکید بر کارایی پاسخگویی‌ (انتظار مشتری برای تنوع و سرعت و...) را کمتر و همین موضوع، رقابت را برای بخش ریلی در مقابل جاده، سخت کرده است.

رتبه‌بندی قطارها؛ نیازها و انتظارات مشتریان چقدر شناسایی می‌شوند؟

بر اساس اعلام مسئولان قرار است طرح رتبه‌بندی قطارهای مسافری از پیک سفرهای نوروزی سال ۹۸ به صورت رسمی اجرایی شود که با اجرای این طرح قیمت بلیت براساس رتبه قطارهای مسافری تعیین می‌شود.

به گفته مسئولان، اجرای طرح رتبه‌بندی قطارهای مسافری همچنین موجب شفافیت و رقابت بیشتر بین شرکت‌های ریلی خواهد شد.

یک کارشناس حمل‌ونقل ریلی در این مورد معتقد است، این اقدام آغاز راه درست علمی برای شناسایی نیازها و خواسته‌های مشتریان و برآوردن انتظارات متفاوت آنها از سرویسی است که دریافت می کنند.

احمد خشنودی با بیان این مطلب در بخش نظرات کاربران تاکید کرد: این روش، در زنجیره‌های تامین کالا و خدمات، دقیقا درست بوده و اجرا می‌شود.

او خاطرنشان کرد: امروز دیگر نمی‌توان یک کالا یا خدمت خاص را برای همه سگمنت‌های مشتریان آن محصول یا خدمت ارایه داد و انتظار سودآوری نیز داشت.

این کارشناس حمل‌ونقل با ذکر مثالی در این مورد بیان کرد: برای مثال شرکت فورد در تولید محصول خودرو  به مشتریان می‌گفت «هرچه که بخواهید، ماشین مشکی رنگ فورد مدل T برایتان تولید می‌کنیم» اما جنرال موتورز با شعار «هرچه که بخواهید برای شما تولید می‌کنیم» عرصه رقابت را بر فورد تنگ کرد.

 خشنودی گفت: بسیاری از مشتریان بخش حمل‌ونقل ریلی، ترجیح می‌دهند امکانات بهتر و سریع‌تری بگیرند (به‌طور ویژه مخصوص خودشان و هم سلیقه‌های‌شان یعنی سگمنت اختصاصی‌شان) و در عوض، بهای این خدمت ویژه را نیز که صرفا برای همان گروه از مشتریان ارائه شده است، باجان و دل می‌پردازند.

وی تاکید کرد: این اثبات شده است که انعطاف‌پذیری و ویژه‌سازی خدمت/محصول برای مشتریان، همواره با سودآوری همراه بوده است.

او افزود: در تمام راه‌آهن‌های موفق دنیا، انواع خدمات ریلی مسافری با قیمت‌های متنوع ارائه می‌شود برای مثال یک قطار اتوبوسی محلی و یک قطار سریع‌السیر بدون توقف محلی در همان مسیر که در ساعات خاصی از روز (طبق نیازسنجی از مشتریان) حرکت می‌کنند اگر چه هر 2 در یک مسیر هستند اما، خدمات گوناگونی را با قیمت‌های متفاوت ارائه خواهند داد.

این کارشناس تاکید کرد: در این زمینه شرکت مترو تهران در مسیر تهران کرج، اولین قطار بدون توقف خود را راه‌اندازی کرده و این مهم است که نیاز مشتریان دیده شده و این نیاز با خدمات مخصوص همان نیاز، پوشش داده شده است.

 وی اظهار کرد: مسلماً می‌توان با تنوع در محصولات و خدمات، قیمت‌های ارائه آنها را نیز تغییر داد و از سوی دیگر، این تفاوت در خدمت، مزیت رقابتی برای راه‌آهن در مقایسه با رقبا (جاده) ایجاد خواهد کرد.

 او افزود: به‌طور کلی باید پاسخگو بودن زنجیره عرضه خدمات نسبت به کارایی آن، انتخاب شود، سال‌ها بر کارایی (ارزانی و کم هزینه‌تر بودن خدمات‌ ریلی) تاکید شده و این تاکید بر کارایی، متاسفانه پاسخگویی‌ (انتظار مشتری برای تنوع و سرعت و...) را کمتر و همین موضوع، رقابت را برای بخش ریلی در مقابل جاده، سخت کرده و توازن بازار حمل‌ونقل مسافری را به نفع جاده، بر هم زده است.

خشنودی تاکید کرد: امروز، تکیه بر کارایی (ارزانی و کم‌هزینه بودن) دیگر نمی‌تواند مزیتی رقابتی برای بخش ریلی تلقی شود.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!