آخرین مطالب

رانندگان و دانشجویان، بیشترین متقاضیان دریافت کارت اهدای عضو

1

کارشناس بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: رانندگان و دانشجویان بیشترین متقاضیان دریافت کارت اهدای عضو در استان هستند.

رانندگان و دانشجویان، بیشترین متقاضیان دریافت کارت اهدای عضو

با اشاره به این‌که تعداد افراد ثبت نام کننده برای دریافت این کارت‌ها در استان رو به افزایش است، افزود: اقشار مختلفی از افراد خواستار دریافت این کارت هستند، اما این تمایل در جوانان بیشتر است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که طی سال جاری شش نفر دچار مرگ مغزی شده‌اند، ادامه داد: از این تعداد فقط یک بیمار موفق به اهدای عضو خود شد.

فرشاد اظهار کرد: از شش بیمار دچار مرگ مغزی شده چهار نفر منتج به رضایت شد اما به علت این‌که سن آن‌ها بالا بوده امر اهدا انجام نشد.

وی با اشاره به این‌که طی سال گذشته نیز شش نفر از بیماران مرگ مغزی موفق به اهدای اعضاء شدند، افزود: تعداد افراد رضایت داده بیش از آن بودند، اما شرایط بدنی آن‌ها به گونه‌ای بود که امکان پیوند اعضاء وجود نداشت.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

 • سالم

  هشدار وزارت بهداشت درباره کلینیک‌های زیبایی غیرقانونی

  مدیر کل بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، گفت: مواد مصرفی و تجهیزاتی که در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید مجوز های لازم را از سازمان غذا و دارو داشته باشند تا بتواند در کلینیک‌هایی که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند، مورد استفاده قرار گیرند.

 • سلامتی

  معجونی 10 برابر قوی‌تر از پنی‌سیلین

  درمان طبیعی همیشه جایگزین بهتری نسبت به مواد شیمیایی است، زیرا اثر جانبی خاصی ندارند. گزینه‌های طبیعی علاوه بر تقویت دستگاه ایمنی بدن می‌توانند سلامتی را به شما بازگردانند.

 • عضو بدن

  وجود خون در ادرار را جدی بگیرید

  عضو انجمن اورولوژی ایران هشدار داد: دیده شدن خون در ادرار زنگ خطر بیماری های کلیوی و مجاری ادراری است.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

 1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!