آخرین مطالب

دوره آموزش بین المللی متروپلیس در مشهد

1

دهمین دوره آموزش بین المللی متروپلیس با حضور مسئولان 35 شهر داخلی و خارجی روز دوشنبه طی مراسمی در مشهد آغاز شد.

دوره آموزش بین المللی متروپلیس در مشهد

شهردار مشهد در این مراسم گفت: رسیدگی به محیط زیست شهری از مهمترین موضوعات مورد بررسی در همایش های مترو پلیس است لذا مدیران شهری باید در این زمینه عزم جدی داشته باشند. 
سید صولت مرتضوی افزود: شهرداری مشهد برای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی اقدام به تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کرده است. 
وی اظهار کرد: بهسازی و نوسازی حمل و نقل عمومی و توسعه ناوگان قطارشهری از جمله برنامه های کوتاه مدت و توسعه همه جانبه فضای سبز شهری از جمله برنامه های بلند مدت شهرداری مشهد است. 
وی گفت: سرانه فضای سبز شهری مشهد برای هر فرد 13.5 متر مربع است که این میزان تا پایان سال جاری به 14.5 متر مربع می رسد. 
مرتضوی محورهای این دوره آموزشی را 'پروژه های شهری، منابع مالی و سرمایه گذاری' و 'مدیریت کیفیت هوای شهری' ذکر کرد و افزود: کارشناسانی از شهرهای ملبورن، برلین، لندن، میلان، کراچی، کربلا، بیشکک، تفلیس، استانبول، دکورهلونی آفریقای جنوبی، کلمپو، بیروت، ژوهانسبورگ، هوبیره لبنان و بغداد در این دوره حضور دارند. 
وی اظهار کرد: همچنین مسئولان شهری از شهرهای تهران، کرج، بجنورد، خرم آباد، کرمانشاه، قم، مشهد، یزد، اصفهان، بندرعباس، آبادان، تبریز، زنجان، بوشهر، اهواز، شیراز، ایلام، یاسوج، زاهدان و رشت از دیگر اعضای شرکت کننده در این دوره آموزشی هستند. 
وی با بیان اینکه موضوع حقوق بشر و حقوق انسان ها در جامعه جهانی مغفول مانده است گفت: بیش از 19 ماه است که شهرهای یمن مورد هجوم و بمباران قرار گرفته اند اما صدایی از هیچ یک از نهادهای حامی حقوق بشر درنیامده است. 
شهردار مشهد افزود: اعضای جامعه متروپلیس باید سفیرانی برای دفاع از حقوق انسانها باشند. 
دهمین دوره آموزش بین المللی متروپلیس تا هشتم مهر ماه در مشهد ادامه دارد. 
اتحادیه کلانشهرهای مهم جهان (متروپلیس) با 137 عضو و با هدف ارائه راه حل برای مشکلات کلانشهرها در سال 1984 میلادی به ابتکار شهرداری پاریس بنیانگذاری شد و در سال 1985 در مونترال کانادا آغاز بکار کرد. 

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!