آخرین مطالب

جشنواره «موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه» برگزار می‌شود

1

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی از اجرای سومین جشنواره استانی «موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه » در اسفند ماه سال جاری در سالن شیخ صفی الدین ارموی این شهرستان خبر داد.

جشنواره «موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه» برگزار می‌شود

 داریوش علیزاده در جمع خبرنگاران گفت: این جشنواره طی سه مرحله در روزهای سیزدهم، بیستم و بیست و هفتم اسفند ماه سال جاری با حضور بیش از ۵۰ نفر از هنرمندان موسیقی عاشیقی آذربایجان غربی از شهرستان‌های ارومیه، ماکو، خوی، سلماس، نقده و میاندوآب در سبک و مکتب عاشیقی ارومیه برگزار می‌شود.

علیزاده افزود: مراسم پایانی و اعلام نفرات برتر این دوره از جشنواره طی سال آینده همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در قالب مراسمی ویژه در ارومیه اجرا می‌شود و از هنرمندان عاشیق راه یافته به مرحله نهایی جشنواره یک عنوان لوح فشرده با موضوع «چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» تولید و منتشر می‌شود.

مسئول موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی هدف از برگزاری جشنواره موسیقی عاشیقی را در قالبی تخصصی، رشد و توسعه موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه و برآورد کردن اندوخته‌های هنری هنرمندان این عرصه، همچنین شناسایی و جبران معضلات و مشکلات فنی و تخصصی این هنر در حال حاضر، تربیت هنرمندان متعهد، خلاق و معرفی هرچه بهتر موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه به عنوان تنها هنر «ملی شده در میراث ناملموس ایران» به نام شهرستان ارومیه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پیش از این واحد موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی جشنواره موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه را طی سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۵ شمسی در شهرستان ارومیه برگزار کرده بود تصریح کرد: شهرستان ارومیه با فرهنگی تاریخی یکی از مناطق اصلی رشد و نمو موسیقی عاشیقی در ایران و در میان سایر کشورهای همسایه است که با داشتن اندوخته‌ای گرانبها در عرصه هنر موسیقی و معرفی بزرگانی تأثیر گذار در این عرصه، حرف‌های ناگفته زیادی را در سرتا سر جهان دارد تا به عنوان یکی از میراث‌های ارزنده بشری در آینده «ثبت جهانی» شود.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

  • آذربایجان غربی

    اجرای مرحله دوم رها سازی آب در دریاچه ارومیه

    مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: مرحله دوم رها سازی آب به سمت دریاچه به میزان حدود ۶۰ میلیون متر مکعب از سدهای شهرچای، بوکان، مهاباد و ساروق تکاب در حال انجام است.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!