آخرین مطالب

ترسیم یک نقشه فوق‌العاده زیبا از کهکشان راه شیری

1

ستاره شناسان با به تصویر کشیدن عنصر هیدروژن و زیبایی‌های آن، یک تصویر از کهکشان راه شیری ایجاد کرده‌اند.

ترسیم یک نقشه فوق‌العاده زیبا از کهکشان راه شیری

 به نقل از فاکس نیوز، دانشمندان برای اولین‌بار یک نقشه عظیم از هیدروژن موجود در کهکشان راه شیری را تهیه کرده و با کمک آن توانسته‌اند به اطلاعات جدیدی در خصوص فضاهای بین ستاره‌ای دست یابند.

نقشه بزرگ HI4PI ، بعد از جمع آوری اطلاعات گسترده از دو رادیوتلسکوپ بزرگ مکس پلانک در آلمان و CSIRO در استرالیا تکمیل شده است.
به لطف بیش از یک میلیون مشاهده مجزا، این نقشه توانسته است جزئیات بسیار دقیق از ساختار بین ستاره‌ها را برای دانشمندان آشکار کند.
دانشمندان با استفاده از تلسکوپ‌های رادیویی بزرگ و بسیار حساس در آلمان و استرالیا، به مشاهده آسمان پرداخته و منبعی از اطلاعات را جمع آوری کردند.

برای مثال محققان در استرالیا بیش از 2000 ساعت را صرف نقشه برداری از آسمان جنوبی کردند.

نقشه به دست آمده که نشان دهنده توزیع و گسترش هیدروژن در سراسر کهکشان ما است، به دانشمندان اجازه می‌دهد تا ساختارهای جدیدی را در کهکشان راه شیری کشف کنند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که این نقشه به دست آمده یک نقشه بسیار جامع‌تر از کهکشان ما بوده که به دانشمندان اجازه می‌دهد تا درک بهتری از کهکشان راه شیری و کهکشان‌های همسایه داشته باشند.

این نقشه همچنین یک نقطه عطفی در زمینه اخترفیزیک بوده که بینش‌های جدیدی را در دهه‌های آینده به ارمغان می‌آورد.  هیدروژن فراوان‌ترین عنصر جهان هستی است.

این پژوهش در Astronomy & Astrophysics به چاپ رسیده است.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

 • کهکشان راه شیری

  منشأ درخشش‌های راه شیری کشف شد

  محققان می‌گویند نورهای درخشانی که در سراسر کهکشان راه شیری دیده می‌شود، احتمالا ابرهایی پر شده از الماس هستند که در اطراف ستاره‌های دور قرار دارند.

 • استرالیا

  ثبت رکورد جدید در سفر به دور کره زمین

  یک نوجوان استرالیایی روز شنبه به سفرش به دور کره زمین با هواپیمای تک موتوره پایان داد و نام خود را به عنوان جوان ترین فردی که به تنهایی این سفر پرچالش را تجربه کرده است، ثبت کرد.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

 1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!