آخرین مطالب

تامین امنیت راه‌آهن، مشتریان پایدار به همراه دارد

1

اگر راه‌آهن امنیت پایدار داشته باشد، مشتریان پایدار را نیز به همراه خواهد داشت.

تامین امنیت راه‌آهن، مشتریان پایدار به همراه دارد

مدیرعامل شرکت راه‌آهن در نشست تخصصی معاونان و روسای پلیس‌راه، با بیان این مطلب گفت: نعمت امنیت و آزادی از بزرگ‌ترین نعمات و دستاوردهایی است که امروز در کشور وجود دارد.

سعید محمدزاده افزود: در حال حاضر رابطه پلیس به‌نحوی است که مردم در شرایط نگران‌کننده به پلیس پناه می‌برند.

محمدزاده افزود: چراکه امروز در جنگ مستقیم با دشمن قرار داریم و امریکا باتمام اقتدار شیطانی خود تلاش می‌کند که نظام را تحت‌فشار قرار دهد.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با یادآوری اینکه اکنون در آستانه چهل‌سالگی انقلاب از نگاه ملی و اقتصاد کلان حمل‌ونقل ریلی نقش مهمی در توسعه پایدار کشور دارد، گفت: امروز هر چه بیشتر بتوانیم بارها را به ریل منتقل کنیم نقش بیشتری در صرفه‌جویی سوخت و حفظ محیط‌زیست داریم.

مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به اینکه حفظ جان مردم در جاده‌ها و جلوگیری از هدررفت منابع ملی از جمله ارزش‌هایی است که برای کشور پایدار می‌ماند، افزود: هر یک تن کیلومتر حمل بار 35 سی‌سی صرفه جویی سوخت به همراه دارد که معادل صرفه‌جویی 1.5 سنت است.

محمدزاده همچنین با بیان اینکه در حال حاضر 35 میلیارد تن-کیلومتر بار بر روی ریل جابه‌جا می‌شود، اضافه کرد: باید تلاش کنیم این میزان بار افزایش یابد.

مدیرعامل راه‌آهن افزود: در حوزه مسافری صرفه‌جویی مصرف سوخت در مسیرهای بلند برد 20 سی‌سی است که این میزان معادل یک سنت صرفه‌جویی سوخت به همراه دارد و سهم ریل باید در حمل‌ونقل حومه‌ای افزایش یابد و هر مسافر در مسیرهای حومه‌ای یک دلار صرفه‌جویی سوخت به همراه دارد.

او با تاکید بر اینکه در روایت اسلامی امنیت، عدالت و رفاه از جمله نیازهای هر جامعه عنوان شده است، از زحمات پلیس به عنوان ملجا امنیت مردم تشکر کرد و از سردار شرفی خواست تا در حفظ امنیت مسیرهای جدید ریلی از جمله راه‌آهن ملایر کرمانشاه و قزوین-رشت کمک‌های ویژه به پلیس‌راه داشته باشد.

محمدزاده همچنین از پلیس‌راه خواست که نظرات خود را برای بهبود و توسعه حمل‌ونقل ایمن ریلی ارائه دهند.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

  • راه‌آهن

    پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در راه‌آهن قزوین-رشت

    جبارعلی ذاکریمعاون ساخت و توسعه راه‌آهن از افتتاح راه‌آهن همدان در آینده نزدیک خبر داد و و ضمن ابراز امیدواری به اتمام عملیات ریل‌گذاری سه پروژه قزوین-رشت، غرب کشور و ارومیه در فصل بهار در پاسخ به منتقدان راه‌ٖآهن قزوین-رشت گفت: این آقایان یا شناختی از حمل‌ونقل در این محور ریلی ندارند یا مغرضانه سخن بر زبان می‌آورند.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!