آخرین مطالب

تأثیر زباله‌های فضایی بر فضاپیماها

1

آزمایشگاه فضایی کلمبوس یک آزمایشگاه علمی و بخشی از ایستگاه فضایی بین‌المللی و نخستین مرکز دائمی تحقیقاتی اروپا در فضا است. این آزمایشگاه فضایی به شکل استوانه‌ای به قطر ۴ و نیم متر است و فضای داخلی آن با گنجایش ۷۵ متر مکعب از انعطاف زیادی برای نصب ابزارهای گوناگون پژوهشی برخوردار است. علاوه بر محیط درون آزمایشگاه، از محوطه بیرونی کلمبوس نیز برای پژوهش‌های علمی استفاده می‌شود.

تأثیر زباله‌های فضایی بر فضاپیماها

با بررسی که پژوهشگران اروپایی بر روی دهانه کلمبوس انجام دادند به نتایج جالبی دست یافتند. آنها با بررسی داده‌ها دریافتند که در بخش بیرونی این آزمایشگاه جای گودی‌های بسیاری وجود دارد. این گودی و فرورفتگی‌ها توسط قطعات بسیار کوچک طبیعی یا مصنوعی زباله‌های فضایی که معمولاً کوچک‌تر از ۱ میلی‌متر می‌باشند، تولید می‌شوند.

زباله‌های فضایی اشیا گوناگونی هستند که توسط انسان‌ها به وجود آورده شده و در مدار زمین در حال گردش هستند، اما در حال حاضر فاقد هرگونه بهره‌مندی هستند. زباله فضایی در واقع بقایای فعالیت بشر در فضا است، از قطعات سفینه‌ها گرفته تا قسمت‌هایی از سفینه که در مراحل مختلف مامورت فضایی از آن جدا می‌شوند یا هر چیز دیگری که به عمد یا سهو در مدار زمین رها شده و دیگر هیچ کاربردی ندارد.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!