آخرین مطالب

بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی در آسمان و ایران‌ایر است

1

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی کشور در دو شرکت هواپیمایی آسمان و ایران ایر وجود دارد اما راندمان این دو شرکت در صنعت هوایی تنها 25 درصد است.

بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی در آسمان و ایران‌ایر است

علی عابدزاده در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان عنوان کرد: صنعت حمل‌ونقل هوایی با ساختارهای دولتی سازگار نیست چرا که نمی‌توان این صنعت را ساختارهای دولتی توسعه داد.

وی در ادامه عنوان کرد: مسئولیت دولت روزبه‌روز در حال افزایش و درآمدهایش روز به روز در حال کاهش است از همین‌رو در این شرایط دولت نمی‌تواند به این صنعت ورود پیدا کندو ما نباید از تغییر ساختار در صنعت حمل‌ونقل هوایی ترسی داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که امروز شاهدیم که ظرفیت‌های شرکت‌های هواپیمایی دولتی ما آرام‌آرام به حداقل می‌رسد، گفت: این در حالی است که شرکت‌های هواپیمایی خصوصی روز به روز در حال گسترش است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری توضیح داد:   75درصد ظرفیت زیرساخت‌های تمام شرکت‌های هواپیمایی در هواپیمایی‌های آسمان و ایران‌ایر است. اگر همه جمع آشیانه‌های ایرلاین‌های دیگر را روی هم جمع کنیم با این دو شرکت قابل‌مقایسه نیست این در حالی است راندمان این دو شرکت روی هم 25 درصد نیست بدان معنا که تمام ظرفیت‌های این دو شرکت روی زمین خوابیده است.

او اضافه کرد: با توجه به این موضوع لازم است که ما در صنعت حمل‌ونقل هوایی از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و امیدوارم به سمتی برویم که در این رابطه تغییر ایجاد کنیم.

وی در پایان از زحمات گرجی در طول این چند ماهه تشکر کرد و گفت: ایشان به‌طور حتم در کنار مدیرعامل جدید حضور و به ایشان در راستای توسعه و گسترش آسمان کمک خواهند کرد.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!