آخرین مطالب

بهمن 97؛ رشد هشت درصدی جابه‌جایی مسافر در فرودگاه‎های کشور

1

آمار شاخص‎های هوانوردی بهمن 97، از جابه‌جایی حدود سه میلیون و 700 هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد که نسبت به دی ماه هشت درصد رشد نشان می دهد.

بهمن 97؛ رشد هشت درصدی جابه‌جایی مسافر در فرودگاه‎های کشور

 به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه‌شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در بهمن، با انجام  29 هزار و 915 فروند نشست‌وبرخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه حدود 36  میلیون و 500 هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه‌جا کند.

همچنین بر اساس آمارها، کل پروازهای فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در بهمن‌ماه 97 نسبت به دی‌ماه در نشست‌وبرخاست دو درصد و در ارسال و پذیرش بار 11 درصد افزایش داشته است.

بر همین اساس در بهمن 97، فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 519 فروند بیشترین نشست‌وبرخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی حدود یک‌میلیون و 300 هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با  4127 فروند نشست‌وبرخاست و اعزام و پذیرش بیش از 637 هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با 3027 فروند نشست‌وبرخاست و اعزام و پذیرش بیش از 472 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

دراین‌بین فرودگاه امام‌خمینی با ارسال و پذیرش حدود 9 میلیون و 500 هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس‌ازآن مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود 9 میلیون و 400 هزار کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از شش میلیون و 300 هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای بهمن97، نشست‌وبرخاست  25 هزار و 419 فروند هواپیماست که طی آن حدود سه میلیون مسافر و حدود 23 میلیون کیلوگرم بار منتقل‌شده است.

پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در بهمن 97 نسبت به دی‌ماه در نشست‌وبرخاست یک درصد، در اعزام و پذیرش مسافر هفت درصد و در ارسال و پذیرش بار نیز 17 درصد افزایش داشته است.

با توجه به این‌که تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس‌ازآن فرودگاه مشهد با 3358 فروند نشست‌وبرخاست، اعزام و پذیرش بیش از 528 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از چهار میلیون و 300 هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 2086 فروند نشست‌وبرخاست، اعزام و پذیرش 207 هزار مسافر و ارسال و پذیرش یک‌میلیون و 600 هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

هم‌چنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی بهمن 97، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز، نشست‌وبرخاست 4496 فروند هواپیما است که طی آن حدود 700 هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به 13 میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش‌شده است.

در این بخش فرودگاه امام‌خمینی با نشست‌وبرخاست 2973 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 470 هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود 9 میلیون و 500 هزار کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرارگرفته است و پس‌ازآن فرودگاه مشهد با میزبانی 769 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 109 هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دو میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست‌وبرخاست 310 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود 37 هزار و 500 مسافر و ارسال و پذیرش حدود  771 هزار بار در رتبه‎های دوم و سوم قرارگرفته‌اند.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!