آخرین مطالب

بنادر شهید بهشتی و کلانتری چابهار برای حضور گردشگران دریایی آماده است

1

براساس پیش بینی‌ها و تمهیدات صورت گرفته، بندر چابهار آماده استقبال از مهمانان نوروز ۹۸ است.

بنادر شهید بهشتی و کلانتری چابهار برای حضور گردشگران دریایی آماده است

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، با فرارسیدن نوروز ٩٨، بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار از دوم تا دوازدهم فروردین ماه پذیرای میهمانان و گردشگران نوروزی جهت بازدید از اسکله‌های بنادر مذکور خواهد بود.

شایان ذکر است به منظور آشنایی بیش‌تر بازدیدکنندگان با بندر و فعالیت‌های بندری، میهمانان و گردشگران نوروزی از اسکله‌ها، زیرساخت ها و تجهیزات استراتژیک بندری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری بازدید خواهند داشت.

اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان، در راستای ساماندهی و‌ آمادگی سفرهای نوروزی با همکاری و تشریک مساعی دستگاه‌های مرتبط نشست‌های متعددی را به منظور گردشگری دریایی ایمن برنامه‌ریزی و تشکیل داد.

همایش پاکسازی ساحل، برگزاری مانورهای جستجو و نجات، برگزاری کلاس‌های توجیهی ایمنی و حفاظت دریایی، تهیه و توزیع حلقه و جلیقه نجات و تهیه و‌ توزیع بروشورهای راهنمای میهمانان نوروزی در بین بنادر تابعه از جمله اقدامات بندر چابهار در استقبال از مسافران نوروزی است.

شایان ذکر است نظارت بر سواحل و عملکرد ایمن شناورها و قایق‌های گردشگری توسط تیم های مستقر و تیم‌های نظارتی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان و فرماندهی دریابانی در مدت اجرای طرح نوروزی به‌طور روزانه صورت خواهد پذیرفت.

گفتنی است بندر اقیانوسی چابهار علاوه بر بعد تجاری و اقتصادی دریایی و بندری دارای جاذبه‌ها و دیدنی‌های گردشگری و آبی بیکران دریایی چشم نواز و کم نظیری است که بخصوص در نیمه دوم هر سال با هوای بهاری و در ایام نوروز و بهار در بهار گردشگران بسیاری را پذیرا است.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

 • نوروز

  شهری که در نوروز نمونه شد

  رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق با اشاره به بازدید 380 هزار گردشگر از این شهرستان در ایام نوروز، رمز موفقیت این شهرستان در جذب مسافران و گردشگران نوروزی را نه تنها حمایت مالی بلکه همفکری و تعامل تمامی مسئولان این شهرستان دانست.

 • چابهار

  "چابهار – هرات، چین – اروپای غربی" ایران رویای ترانزیتی هندی‌ها را تعبیر می‌کند

  قرارگرفتن ایران در مختصات جغرافیایی مرکزی منطقه باعث شده بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها برای رفت و آمد یا ترانزیت کالا به نام این کشور گره بخورد. برنامه‌ریزی‌هایی که پس از لغو تحریم‌ها بار دیگر گسترش یافته و این‌بار همسایه‌های شمالی ایران را با دریای عمان گره می‌زند.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

 1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!