آخرین مطالب

اهمیت مقدار مصرف و تعداد دفعات استفاده از کرم‌های ضدآفتاب

1

یک متخصص پوست اظهار کرد: مقدار مصرف و تعداد دفعات استفاده از کرم‌های ضدآفتاب حائز اهمیت است.

اهمیت مقدار مصرف و تعداد دفعات استفاده از کرم‌های ضدآفتاب

دکتر افشار رمضان‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کرم‌های ضدآفتاب مانع از اثرات تخریبی اشعه ماورای بنفش روی پوست می‌شوند، خاطرنشان کرد: در مصرف کرم‌های ضدآفتاب باید به چند نکته توجه داشت. از عوامل مهم در مصرف این کرم‌ها می‌توان به مقدار مصرف و تعداد دفعات مصرف اشاره کرد.

این متخصص پوست با اشاره به اینکه در هر دفعه مصرف مقدار مناسبی از کرم باید استفاده شود، ادامه داد: مصرف‌کننده با توجه به مقدار مصرف کرم باید به تعداد دفعات مصرف این کرم‌ها توجه کند که توصیه می‌شود معمولا ۲ تا ۳ ساعت یک‌بار کرم ضدآفتاب استفاده کند.

رمضان‌پور افزود: نوع کرم ضدآفتاب نیز برای مصرف‌کننده باید حائز اهمیت باشد و معمولا متخصصان پوست در این زمینه می‌توانند به افراد کمک کنند؛ چرا که تعیین کرم مناسب با پوست افراد گزینه‌ای است که نیاز به دقت دارد؛ ولی به‌طور متداول توصیه می‌شود افرادی که پوست چربی دارند از کرم فاقد چربی و افرادی که پوست خشک دارند از کرم دارای مقدار مناسبی چربی استفاده کنند.

این متخصص پوست خاطرنشان کرد: نکته دیگری که قابل توجه است، استفاده کرم بر اساس ترکیبات ساختاری است که این کرم‌ها به دو نوع شیمیایی و فیزیکی تقسیم می‌شوند. منظور از این طبقه‌بندی آن است که در ساخت ضدافتاب‌ها املاح فیزیکی یا شیمیایی استفاده شده است.

وی در این‌ خصوص اظهار کرد: کرم‌هایی که ترکیبات فیزیکی دارند معمولا به افرادی توصیه می‌شود که پوست حساس به نور دارند و یا اختلالات پوستی آن‌ها با نور تشدید می‌شود. همچنین این کرم‌ها به کودکان خردسال توصیه می‌شود؛ چرا که همه طیف‌های نوری (مرئی و ماورای بنفش) را پوشش می‌دهد.

رمضان‌پور افزود: کرم‌ها با ترکیبات شیمیایی نیز معمولا کرم‌های رایجی هستند که بر اساس نوع ترکیبات همه افراد قادر به مصرف آن هستند و طیف‌های موجی A ماورای نفش و طیف موجی B ماورای بنفش یا هر دو طیف را پوشش می‌دهند.

وی تصریح کرد: معمولا کرم‌های ضدآفتاب نیز دارای عددی هستند که مولفه آن‌ها SPF است. این عدد برای تمامی افراد شناخته شده است. این عدد بیانگر محافظتی است که کرم‌های ضدآفتاب از پوست دارند که به طور معمولSPF تجویز شده ۳۰ است و این SPF اگر در دفعات و مقدار مناسب استفاده شود، می‌تواند ۹۳ تا ۹۵ درصد مفید واقع شود. همچنین SPF های بالا برای همه افراد توصیه نمی‌شود و ممکن است باعث واکنش جانبی بر روی پوست افراد شود.

این متخصص پوست اظهار کرد: به طور معمول برای هر فرد عادی که بخواهد از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کندSPF ۳۰ تا ۵۰ تجویز می‌شود و اعداد بالاتر خیلی جنبه کاربردی ندارند مگر در مواقع خاصی که توسط پزشک تجویز شود.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

 • درمان

  این قسمت های مرغ را هرگز نخورید !

  مصرف سنگدان برای مبتلایان به بیماری‌های التهابی خطر دارد؟ مضرات بال و گردن مرغ در چیست؟ این‌که می‌گویند پای مرغ باعث غضروف‌سازی می‌شود، صحت دارد؟ اصلا چرا کارشناسان تغذیه و متخصصان صنایع غذایی خوردن فرآورده‌های جانبی طیور را زیاد توصیه نمی‌کنند؟

 • دکتر

  سکته قلبی سراغ چه کسانی می‌رود؟

  مصرف غذاهای چرب، انواع فست‌فودها به‌ویژه چیزبرگر به‌همراه سیب‌زمینی از جمله عوامل وقوع حملات قلبی است؛ اما این انتخاب‌های بد تنها عواملی نیستند که قلب شما را تهدید می‌کنند.اخیرا دانشمندان موفق به کشف علل شگفت‌آوری درراستای بروز حملات قلبی شده‌اند.

 • سلامتی

  معجونی 10 برابر قوی‌تر از پنی‌سیلین

  درمان طبیعی همیشه جایگزین بهتری نسبت به مواد شیمیایی است، زیرا اثر جانبی خاصی ندارند. گزینه‌های طبیعی علاوه بر تقویت دستگاه ایمنی بدن می‌توانند سلامتی را به شما بازگردانند.

 • مراقبت

  علل اصلی افت فشار خون در خانم ها را بدانید

  فشار خون پایین یا افت فشار خون اگر درمان نشود می تواند مسبب مشکلات جدی پزشکی ناشی از نرسیدن خون کافی به اندام ها و بافت های بدن فرد شود. افت فشار خون اغلب همراه با سرگیجه و حالت غش و سیاهی رفتن چشم ها همراه است مخصوصا زمانی که از حالت نشسته به حالت ایستاده تغییر وضعیت می دهید که این مشکل ناشی از نرسیدن خون به مغز است. شرایط مختلفی در مردان و زنان وجود دارد که موجب کاهش فشار خون بدن می شود. با هم به مرور برخی از این شرایط می پردازیم:

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

 1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!