آخرین مطالب

اسکله گردشگری سهیلی در قشم به بهره‌برداری رسید

1

اسکله گردشگری سهیلی در جزیره قشم واقع در استان هرمزگان با حضور وزیر راه‌وشهرسازی و استاندار هرمزگان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

اسکله گردشگری سهیلی در قشم به بهره‌برداری رسید

 به نقل از وزارت راه‌وشهرسازی، در جریان سفر محمد اسلامی به استان هرمزگان، اسکله گردشگری سهیلی واقع در محدوده گردشگری جنگل‌های حرا در جزیره قشم به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه‌وشهرسازی در آیین افتتاح این منطقه گردشگری ضمن تبریک میلاد با سعادت امام جواد (ع) و تقارن ماه رجب با سال نو اظهار داشت: خدا را شاکرم که در جمع مردم شریف جزیره قشم حضور پیدا کرده و از همه دست‌اندرکاران این پروژه گردشگری تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه بر ضرورت توجه همه جانبه به اقتصاد دریامحور تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های مردم در اقتصاد دریامحور حداکثر استفاده انجام شود.

این عضو کابینه تدبیر و امید بیان داشت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو، هنگام، شیب‌دراز، سهیلی، گورزین، لافت قدیم، صورت پذیرفته است.

اسلامی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های تردد دریایی و تجهیز بنادر مذکور به سیستم‌های پهلوگیری استاندارد شناورهای مسافری در سال گذشته انجام پذیرفته و ایجاد تسهیلات رفاهی برای گردشگران در بخش پسکرانه اسکله‌های گردشگری در قالب پروژه‌های عمرانی سال ۹۷ در استان هرمزگان طی ۶۷ روز به انجام رسیده و توسعه یافته است.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: منطقه گردشگری سهیلی باید به خوبی از سوی مسئولان ذی‌ربط به منظور جلب گردشگر از اقصی نقاط کشور تبلیغ شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و منطقه آزاد می‌تواند منجر به خلق فرصت‌های اشتغال‌زایی پایدار، توسعه اجتماعی، اقتصادی و توریستی نقاط هدف گردشگری، افزایش ضریب ایمنی سفرهای گردشگران و مانور شناورها، همچنین ایجاد بستر رفاهی مناسب در پسکرانه اسکله‌های گردشگری برای مسافران شود.

منبع: تین نیوز

مطالب مرتبط

  • جزیره قشم

    «شترسواری» خیلج فارس ثبت ملی می‌شود

    پیست شترسواری قشم در حاشیه خلیج فارس یکی از بزرگترین سایت‌های محصور اختصاص داده شده به این منظور در کشور است که قرار بود مدرن‌ترین پیست شترسواری خاورمیانه و رقیب امارات باشد که هنوز به این مرحله نرسیده، اما قرار شده تا آن زمان «شترسواری» به شیوه بومی این منطقه، ثبت ملی شود تا به یغما نرود.

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!