آخرین مطالب

ارکسترهایمان را با استاندارد جهانی نمی‌توانیم مقایسه کنیم

1

با وجود اینکه همواره نسبت به موسیقی ارکسترال در ایران انتقادهایی وارد و گفته می‌شود ارکسترهای ایرانی آن‌قدرها هم قوی عمل نمی‌کنند اما یک رهبر ارکستر می‌گوید: به نظر من ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران در توان خودشان، کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.

ارکسترهایمان را با استاندارد جهانی نمی‌توانیم مقایسه کنیم

نصیر حیدریان درباره انتقادهای کیفی که این روزها به ارکسترهای دولتی ایران (ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران) می‌شود، می‌گوید: انتقاد همیشه خوب است، اگر سازنده باشد ایراد ندارد اگر خراب‌کننده باشد ایراد دارد.

او ادامه می‌دهد: ما نباید به سطحی که هست راضی باشیم و باید سعی کنیم کنسرت به کنسرت بهتر باشیم.

حیدریان همچنین اظهار می‌کند: نمی‌توانید ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران را با استانداردهای جهانی مقایسه کنید؛ آن‌ها مشکلات و خوبی‌های خودشان را دارند. ارکستر سمفونیک گاهی می‌تواند قطعاتی را در سطح عالی اجرا کند.

چند وقت پیش لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر گفته بود که برای بهبود وضعیت کیفی ارکسترهای ایرانی باید همان‌طور که برای فوتبال مربی خارجی می‌آورند برای ارکسترها هم نوازنده و رهبر خارجی بیاورند؛ حیدریان در این زمینه نیز بیان می‌کند: صد در صد موافق هستم که رهبر ارکستر خارجی می‌تواند در بهبود کیفیت ارکسترها مؤثر باشد.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!