آخرین مطالب

مطالب با کلید واژه میراث فرهنگی

 • تقدیری برای ثبت جهانی چوگان با چهار ماه تاخیر

  تقدیری برای ثبت جهانی چوگان با چهار ماه تاخیر

  حدود چهار ماه بعد از ثبت جهانی بازی چوگان توسط میراث فرهنگی در فهرست میراث ناملموس یونسکو، هیات رییسه فدراسیون چوگان و وزیر وزرش و جوانان در نامه‌های جداگانه‌ای از تلاش‌های مرتضی رضوانفر، عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مسوول تهیه پرونده چوگان برای ثبت جهانی ورزش چوگان قدردانی کردند.

 • ویرانه‌ای از یک تمدن

  ویرانه‌ای از یک تمدن

  ما دیر به شهر رسیدیم، وقتی که آن را با لودر زیر گرفته بودند و از یک تمدن که عقبه‌ای دو هزار ساله داشته، ویرانه‌ای را به یادگار گذاشته بودند. خانه‌ها و حمام‌هایی با کنگره ها و تاق‌های گچی و خشتی با قدمتی بیشتر از ۴۰۰ سال که بر سر شهر آوار شده، نقاشی‌هایی بازمانده از قاجار که زخمه تیشه و چنگال بولدوزر از آن یک هنر توهمی ساخته و مساجدی بازمانده از یک هویت هزار ساله که مدرن آرایش و زخمی شده، منظری تامل برانگیز از بافت تاریخی سمنان ساخته که سال‌هاست نام‌اش با سیاست و رییس‌جمهور پیوند خورده است.

 • نیاوران زلزله را جدی گرفته ...

  نیاوران زلزله را جدی گرفته ...

  «بازدید کنندگان گرامی، با توجه به زلزله اخیر تهران و ضرورت رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در خصوص اشیا داخل موزه -نیاوران- تغییراتی در چیدمان و جابجایی برخی از این آثار صورت گرفته است.»

 • ترس بناهای تهران از نام مترو/ ایستگاه بعد، ...؟

  ترس بناهای تهران از نام مترو/ ایستگاه بعد، ...؟

  عبور مترو از بناهای تاریخی... داستانی دنباله‌دار در فصل‌های مختلف؛ جنگ و جدلی که گوش‌ شهروندان به شنیدن‌اش عادت کرده. شاید ایراد از تهرانِ تاریخی است که سدّ راه توسعه‌ مترو شده! شاید هم "صرفه اقتصادیِ" مترو آنقدر مهم است که تخریب اِلمان‌هایی مثل تئاترشهر یا برج طغرل دیگر اصلا به چشم اهالی پایتخت نمی‌آید!

 • طرح نرده‌کشی سی‌وسه پل رد شد

  طرح نرده‌کشی سی‌وسه پل رد شد

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان می‌گوید: طرح «نرده‌کشی» در دهانه‌های سی‌وسه پل اصفهان، توسط کارشناسان میراث فرهنگی رد شده و اکنون در حال بررسی‌های بیشتر در این زمینه هستیم.

 • مجموع نتایج: ۹۹
 • صفحه ۱ از ۱٠