آخرین مطالب

مطالب با کلید واژه مترو

 • فناوری‌های جهاد دانشگاهی وارد مترو می‌شود/ دستیابی کامل به ساخت تجهیزات مترو تا پایان سال ۹۸

  فناوری‌های جهاد دانشگاهی وارد مترو می‌شود/ دستیابی کامل به ساخت تجهیزات مترو تا پایان سال ۹۸

  رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه بین جهاد دانشگاهی و شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) گفت: چنانچه توسعه ساخت تجهیزات مترو در داخل محقق شود، می‌توان از این فرصت برای انتقال فناوری استفاده کرد،‌ به شرط آنکه در این انتقال از انجام کار حمایت شود.

 • آب به «چشمه علی» برمی‌گردد

  آب به «چشمه علی» برمی‌گردد

  کارگاه خط ۶ مترو با پایان کارش بالاخره دل از محدوده‌ی چشمه علی شهرری کند، تا شاید آب سفره‌های زیرزمینی این محدوده بار دیگر به دل زمین برگردانده شود؛ اتفاقی که مدت زمان زیادی کارشناسان درگیر آن شدند تا علت خشکی آب آن را بررسی کنند.

 • ترس بناهای تهران از نام مترو/ ایستگاه بعد، ...؟

  ترس بناهای تهران از نام مترو/ ایستگاه بعد، ...؟

  عبور مترو از بناهای تاریخی... داستانی دنباله‌دار در فصل‌های مختلف؛ جنگ و جدلی که گوش‌ شهروندان به شنیدن‌اش عادت کرده. شاید ایراد از تهرانِ تاریخی است که سدّ راه توسعه‌ مترو شده! شاید هم "صرفه اقتصادیِ" مترو آنقدر مهم است که تخریب اِلمان‌هایی مثل تئاترشهر یا برج طغرل دیگر اصلا به چشم اهالی پایتخت نمی‌آید!

 • خط ۶ مترو به موزه فرش رسید

  خط ۶ مترو به موزه فرش رسید

  مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اعلام کرد: به دلیل لزوم احداث ورودی خط شش متروی تهران در معبر موزه فرش، طرحی مناسب با این محوطه تاریخی برای این نقطه، به تائید اداره کل میراث فرهنگی تهران رسید.

 • مصرف یک ماهه برق مترو چقدر است/ ۷ راهکار برای کاهش مصرف انرژی

  مصرف یک ماهه برق مترو چقدر است/ ۷ راهکار برای کاهش مصرف انرژی

  میانگین مصرف ماهانه انرژی مترو تهران، ۳۱۵۴۱۳۸۴ کیلووات ساعت است که در صورت بهینه‌سازی مصرف در فصول پرمصرف و نزدیک شدن به خط میانگین می‌تواند منافع اقتصادی زیادی را عاید شهر کند.

 • خط 8 مترو امروز افتتاح می‌شود؟

  خط 8 مترو امروز افتتاح می‌شود؟

  دادگستری جمهوری اسلامی ایران با صدور حکمی دستور داد تا زمانی که طرح ایمنی خط ۸ متروی تهران به تصویب شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی نرسیده و اجرا نشده است، افتتاح و بهره‌برداری این خط متوقف شود اما ساعتی پس از انتشار خبر دستور توقف افتتاح، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: در ارتباط با خط ۸ مترو، مشکلات و ایراداتی مطرح شده بود که دادگستری هم تصمیم گرفت فعلا از افتتاح آن جلوگیری کند.

 • مجموع نتایج: ٦٠
 • صفحه ۱ از ٦