آخرین مطالب

«کن» قطب گردشگری غرب تهران می شود

1

شهردار منطقه 5 تهران خبر داد: به منظور حفظ و بازسازی جاذبه های طبیعی منطقه 5 ضمن بررسی ارزش ابنیه تاریخی کن این محله قطب گردشگری غرب تهران می شود .

«کن» قطب گردشگری غرب تهران می شود

اسدی در این باره اظهار کرد: با توجه به پتانسیل بالای محله قدیمی کن از جمله وجود درختان کهنسال چند صد ساله، امام زادگان و بناها ، ستاد گردشگری منطقه سعی در حفظ و بازسازی این جاذبه ها و ثبت آنها به عنوان شناسنامه ملی و تاریخی دارد.

وی افزود: معاون میراث فرهنگی اداره کل گردشگری استان تهران و  معاون ستاد گردشگری شهرداری تهران، در نشستی با مسئولین منطقه ضمن بررسی ارزش ابنیه تاریخی کن و برنامه ریزی جهت شیوه راه‌اندازی مسیر گردشگری محله فوق،  جهت حمایت‌های لازم  برای ثبت ملی پل حاج محمدعلی و بازسازی اماکن تاریخی کن اعلام آمادگی کردند.

بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه 5، وی افزود: بخش کن یکی از محلات قدیمی تهران بوده و بافت معماری آن از خشت و گل و شیروانی های فلزی و چوب است.  کوچه باغ ها و خانه های کهن  این محله زیبا،  امروزه به دلیل توسعه بی رویه شهر نشینی در معرض آسیب های احتمالی قرار دارد. مدیران گردشگری استان تهران  با گذر از کوچه باغ های کن از پل آجری و حمام قدیمی این محله به زیارت امام زاده شعیب رفته و در پایان به سرای محله دعوت شدند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!