آخرین مطالب

طراحی نرم‌افزار تلفن همراه برای مدیریت بحران با کمک ماهواره‌ها

1

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به طراحی نرم‌افزاری برای تلفن همراه شده است که تیم‌های امدادی با کمک آن می‌توانند با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای اقدام به مدیریت بحران کنند.

طراحی نرم‌افزار تلفن همراه برای مدیریت بحران با کمک ماهواره‌ها

 محصول توسعه‌یافته در این پژوهش یک شبکه‌ اطلاعات مکانی است که در قالب نرم‌افزار تلفن همراه یا یک سرور اینترنتی با ذخیره‌ ابری اطلاعات در مواقع اضطراری در اختیار تیم‌های امدادی یا سازمان‌های نظامی قرار می‌گیرد.

در مواقع بحران تیم امدادی اعزام شده به منطقه‌ حادثه می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار موبایل اطلاعات مکانی حاصل از تصاویر ماهواره‌ای را به صورت تجمیع‌ شده در اختیار داشته باشند، عملیات‌های تیمی و تقسیم وظایف را مدیریت کنند و پیغام‌های مرتبط با وظایف را در اختیار اشخاص مربوط قرار دهند.

این نرم‌افزار همچنین می‌تواند مدیریت پرستارها در بیمارستان‌های بزرگ و سازماندهی نیروهای نظامی در هنگام حمله‌های تروریستی، شورش‌ها و قرنطینه را تسهیل کند. از مزایای نرم‌افزار موبایل می‌توان به سازگاری با اندروید و IOS، استفاده از فضای ذخیره‌ ابری برای نگهداری اطلاعات، ایمنی مناسب ارتباطات، قابل ردیابی بودن تمامی کاربران، انعطاف‌پذیری و امکان تطبیق با سیستم‌های دیگر و عدم محدودیت در تعداد کاربران اشاره کرد.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!