آخرین مطالب

تخریب خانه تاریخی نائل در اصفهان

1

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: تخریب خانه نائل به علت تعریض مسیر و به درخواست همسایگان این محل و توسط مردم انجام شده است.

تخریب خانه تاریخی نائل در اصفهان

فریدون الهیاری  در خصوص تخریب خانه نائل اظهار کرد: بنای تاریخی خانه نائل به ثبت ملی رسیده است و از زمانی که تخریب دیوارهای خانه به این اداره کل اطلاع داده شد، در حال پیگیری و شناسایی متخلفان هستیم.

وی با بیان اینکه ساختمان داخلی بنا متروکه بوده است، افزود: از عاملان تخریب خانه شکایت و مقرر شده که دیوار در همان مکان قبلی مرمت شود. ظاهرا شهرداری اصفهان نیز در این موضوع نقش داشته است هرچند تخریب با درخواست مردم صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: ظاهرا علت تخریب بنا تعریض مسیر بوده است. با عاملان و مسببان این اتفاق برخورد جدی خواهیم کرد و پای شکایت خود از عاملان این موضوع محکم می ایستیم تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

 خانه تاریخی سید جواد نائل در کوچه مسجد مصری در محله طوقچی قرار دارد و بنای آن مربوط به دوران صفویه است.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

  • میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

    چه بر سر تاریخ ۷۰۰ ساله «رَبع رشیدی» آمده؟

    قلعه‌ی هفتصد ساله‌ی «رَبع رشیدی» که سال‌ها از کشف و کاوش و شروع مرمتش گذشته، این روزها خبری جدیدی از آن مبنی بر همکاری یک موسسه آلمانی در پروژه مرمت، به گوش می‌رسد. اما «ربع رشیدی» دقیقا کجاست و چه داستانی را از ابتدای ساختش تا به امروز از سر گذرانده است؟

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!