آخرین مطالب

بازدید رئیس موزه بریتانیا از موزه هنرهای معاصر

1

رییس موزه بریتانیا از آثار تونی کرگ (مجسمه‌ساز انگلیسی-آلمانی) در موزه هنرهای معاصر تهران و گنجینه این موزه بازدید کرد.

بازدید رئیس موزه بریتانیا از موزه هنرهای معاصر

به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، هارتوینگ فیشرـ رییس موزه بریتانیا (بریتیش میوزیِم)، ـ ضمن بازدید از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و نمایشگاه آثار حجمی و طراحی‌های آثار تونی کرگ(هنرمندانگلیسی- آلمانی)، با علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار، «زارع» ابراز امیدواری کرد جهانیان بتوانند از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بازدید داشته باشند و ما بتوانیم این آثار را که در برگیرنده مهم‌ترین آثار هنرمندان معاصر ایران و مدرنیسم غربی است در موزه های مهم و مطرح جهان به نمایش بگذاریم.

رییس موزه بریتانیا ضمن ابراز شگفتی از معماری بی نظیر موزه و با خوشحالی از اینکه توانسته است، از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را یکجا بازدیدکند، گفت: در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران آثار ارزشمند و منحصر بفردی از هنرمدرن غرب و هنر معاصر ایران با تنوع سبک های هنری وجود دارد که هر هنرمند و هنر دوستی آرزوی دیدن این گنجینه کمتر دیده شده را از نزدیک دارد.

 

فیشر ضمن بازدید از آثار تونی کرگ گفت: این مجموعه‌ای که از این هنرمند در گالری های موزه به نمایش درآمده است و با توجه به شناختی که من از تونی کرگ دارم، یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های به نمایش درآمده از این هنرمند است.

او اظهار کرد:با توجه به ظرفیت بالای موزه هنرهای معاصر تهران و جایگاه بین‌المللی آن می‌توانیم در آینده نزدیک همکاری‌های فرهنگی و هنری بین موزه بریتانیا و موزه هنرهای معاصر تهران داشته باشیم.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!